140MD8EC10XM AB
140MD8EC10XM AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
140M-D8E-C10-XM
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Description
Circuit- Breaker,Motor Protection,6.3 - 10A,MxRtg MCPs(no OvPrt)is 1200.0A,Frame Size D,High Breaking Capacity,No Bus Bar Mount,10 A,No Knob Adaptor Modification,for Thermal Overloads,Single Pack,Std Mgntc Trp (Fxd at 13 x le),Trigger Constraints,None,1 NC (OL) + 1 NO (SC) (Rt Sd).
Specifications
Country of Origin:
CH
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Type
Motor Protection Circuit Breaker
Voltage Rating
480V 60Hz