100SC30D14BC AB
100SC30D14BC AB
Manufacturer part number:
100S-C30D14BC
CBT Inventory
0
Type
Safety Contactor
Description
Safety Contactor,30 A,110V 50 Hz / 120V 60 Hz.,3 Normally Open Power Poles,1 NOC & 4 NCC,Line Side Coil Termination,Bifuracated Contact
Standards
CCC, CE, CUL, KC, UL
Features
Bifuracated Contact
Specifications
Coil Voltage:
110@50Hz/120@60Hz V
Contact Configuration:
1 NOC & 4 NCC,3 Normally Open Power Poles
Contact Rating:
30 A
Country of Origin:
CH
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Coil Voltage
110V / 120V