800FPKR21PX11 AB
800FPKR21PX11 AB
Manufacturer part number:
800FP-KR21PX11
CBT Inventory
0
Type
22mm Selector Switch
Description
800F PB,22mm Selector Switch,Keyed Selector Switch,1 N.O./1 N.C.,1 N.O./1 N.C.,LEFT,Standard,3825 Standard,No Power Module (Lamp Type),Sprg Return from Right, 2 Pos,No Power Module,Plastic,No Power Module (Voltage),Screw Contact Block,Plastic Latch Mount
Standards
CCC
Features
Keyed Selector Switch
Specifications
Action:
LEFT
Actuator:
Sprg Return from Right, 2 Pos
Color:
3825 Standard
Contact Configuration:
1 N.O./1 N.C.
Country of Origin:
CN
Illumination Type:
No Power Module
Sub Brand:
800F PB