700SDCPK220DZ24 AB
700SDCPK220DZ24 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
700S-DCPK220DZ24
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Master Control Safety Relay
Description
Master Control Safety Relay,2 NOC & 2 NCC,24V DC,Open Type DIN Rail Mounting,Safety Control Relay
Application
Safety Control Relay
Standards
Contact Rockwell Automation
Specifications
Coil:
24V DC
Contact Configuration:
2 NOC & 2 NCC
Country of Origin:
MX
Mounting:
Open Type DIN Rail Mounting
Sub Brand:
NEMA
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Single-Level Terminal Blocks
1492J3 AB
MFG:
MFG#:
1492-J3
Info:
2.5 square mm Standard Terminal Block
excluding
shipping
Register
Pushbuttons
800FPLE3PN5GX11 AB
800FP-LE3PN5GX11
Info:
22mm Momentary Push Button 800F PB
excluding
shipping
Register
DIN Rail
199DR1 AB
199-DR1
IEC 35mm x 7.5mm x 1 m DIN Rail