800FMSM22MX10 AB
800FMSM22MX10 AB
Manufacturer part number:
800FM-SM22MX10
CBT Inventory
0
Type
22mm Selector Switch
Description
800F PB,22mm Selector Switch,Selector Switch,1 N.O.,1 N.O.,Standard,No Power Module (Lamp Type),Maintained, 2 Position,No Power Module,Metal,No Power Module (Voltage),Screw Contact Block,Metal Latch Mount,No Screw,Black Knob,Standard Knob Orientation,None (Monolithic Circuit),Standard Pack
Standards
CCC, CE, CSA, CUL, KC, MARINE, UL
Features
Selector Switch
Specifications
Actuator:
Maintained, 2 Position
Color:
Black
Connection:
Screw Contact Block
Contact Configuration:
1 N.O.
Country of Origin:
CN
Illumination Type:
No Power Module
Material:
Metal
Sub Brand:
800F PB