800FMSM32MX21 AB
800FMSM32MX21 AB
Manufacturer part number:
800FM-SM32MX21
CBT Inventory
0
Type
22mm Selector Switch
Description
800F PB,22mm Selector Switch,Selector Switch,2 N.O./1 N.C.,2 N.O./1 N.C.,Standard,No Power Module (Lamp Type),Maintained, 3 Position,No Power Module,Metal,No Power Module (Voltage),Screw Contact Block,Metal Latch Mount,No Screw,Black Knob,Standard Knob Orientation,None (Monolithic Circuit),Standard Pack
Standards
CCC, KC
Features
Selector Switch
Specifications
Actuator:
Maintained, 3 Position
Color:
Black
Connection:
Screw Contact Block
Contact Configuration:
2 N.O./1 N.C.
Country of Origin:
CN
Illumination Type:
No Power Module
Material:
Metal
Sub Brand:
800F PB