700HB33Z24 AB
700HB33Z24 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
700-HB33Z24
CBT Inventory
14
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - SIDNEY
14
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
GP Tall Square Base Relay
Description
Standards
CCC, CE, CSA, CUL, KC, UL
Specifications
Coil:
24V DC
Contact Configuration:
3 Changeover Contacts (Three P
Contact Rating:
15 Amp standard Contact
Country of Origin:
IT
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Relay Sockets
700HN153 AB
MFG:
MFG#:
700-HN153
Info:
11-Blade Socket
excluding
shipping
Register
Relay Sockets
700ADL1R AB
700-ADL1R
Info:
Surge Suppressor
excluding
shipping
Register
Selector Switches
800FMSM22MX10 AB
800FM-SM22MX10
22mm Selector Switch 800F PB