VPLB1003FPK14AA AB
VPLB1003FPK14AA AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
VPL-B1003F-PK14AA
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Servo Motor,Low Inertia
Description
Standards
C-TICK, CCC, KC
Features
Standard
Specifications
Brakes:
24V DC Holding Brake
Connectors:
SpeedTec Right Angle DIN
Country of Origin:
MUL
Feedback:
Multi-turn 18 bit
Frame:
100mm Bolt Circle Frame Size
Magnet Stacks:
3 (Three) Magnet Stacks
Mounting:
IEC Metric Mounting Flange
Shaft Style:
Keyless Shaft
Speed Rating:
4500 RPM Rated Speed
Sub Brand:
Kinetix VP
Voltage Rating:
480 VAC