800HFRXJT6A4 AB
800HFRXJT6A4 AB
Manufacturer part number:
800H-FRXJT6A4
CBT Inventory
0
Type
30mm Push-Pull Device
Description
Standards
Contact Rockwell Automation
Specifications
Action:
Twist Release
Actuator:
2-Position
Color:
Red
Contact Configuration:
2-NC Standard Contacts
Country of Origin:
CN
Operator Type:
Jumbo Mushroom Head
Sub Brand:
800H PB
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Pushbutton Enclosures
E1PBSS HOF
MFG:
nVent HOFFMAN
MFG#:
E1PBSS
Info:
1 PB Enclosure 3.50x4.25x2.75
excluding
shipping
Register
Legend Plates
800F15YE112 AB
800F-15YE112
Info:
22 mm Accessory 800F PB