800FMLSM23 AB
800FMLSM23 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
800FM-LSM23
CBT Inventory
3
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
3
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
22mm Selector Switch
Description
800F PB,22mm Selector Switch,Illuminated Selector Switch,Maintained, 2 Position,Metal,No Screw,Green Knob,Standard Knob Orientation,None (Monolithic Circuit),Standard Pack
Standards
CCC, CSA, CUL, KC, MARINE, UL
Features
Illuminated Selector Switch
Specifications
Actuator:
Maintained, 2 Position
Color:
Green
Country of Origin:
CN
Material:
Metal
Sub Brand:
800F PB