700HB32Z24 AB
700HB32Z24 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
700-HB32Z24
CBT Inventory
2
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
1
CBT - SPRINGBORO
0
CBT - SIDNEY
1
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
GP Tall Square Base Relay
Description
Standards
CCC, CE, CSA, CUL, KC, UL
Specifications
Coil:
24V DC
Contact Configuration:
2 Changeover Contacts (DPDT)
Contact Rating:
15 Amp standard Contact
Country of Origin:
IT
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Contact Blocks
800FX10 AB
MFG:
MFG#:
800F-X10
Info:
22 mm Contact Block 800F PB