193T1AC10 AB
193T1AC10 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
193-T1AC10
CBT Inventory
6
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
6
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
T1 thermal overload relay
Description
T1 MCS Overload Relay, IEC, Bimetallic, 7.2 10.0A
Application
Mounts 100-C09…C23 Contactor
Standards
CCC,CE,KC
Specifications
Class:
Overload relays
Country of Origin:
MUL
Full Load Current Range:
7.2 to 10 A
Separate Mounting:
No
Sub Brand:
193
Trip Range:
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Full Load Current Range
Type
Bimetallic Thermal Overload Relay
Customers who bought this item also bought
Single-Level Terminal Blocks
1492J3 AB
MFG:
MFG#:
1492-J3
Info:
2.5 square mm Standard Terminal Block
excluding
shipping
Register
Magnetic Contactors
100C23D400 AB
100-C23D400
Info:
IEC 23 A Contactor