1492MR5X12 AB
1492MR5X12 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
1492-MR5X12
CBT Inventory
18
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
10
CBT - SPRINGBORO
8
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Terminal Marker Card Snap-In
Description
Marker Card, Snap in, Linked, White, 5 x 12 mm, 120 Markers per card, Pkg. Qty of 5
Application
Use with 1492-J and L
Specifications
Country of Origin:
DE
Legend Color:
White
Number of Markers:
120 per Card
Size:
5 x 12mm
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Single-Level Terminal Blocks
1492J3 AB
MFG:
MFG#:
1492-J3
Info:
2.5 square mm Standard Terminal Block
excluding
shipping
Register
Wiring Duct
F1X3LG6 PAN
F1X3LG6
Info:
NAR Slot Duct, PVC, 1x3x6',LG,6ft
excluding
shipping
Register
Wiring Duct
C1LG6 PAN
C1LG6
Panduit® Panduct® C1LG6 Type-C Wiring Duct Cover, 6 ft L x 1 in W x 0.35 in H, PVC, Light Gray
Miniature & Cartridge Fuses
0312003.VXP LIT
Littelfuse
312003P
Littelfuse® POWR-GARD® 312003P Type 3AG Fast Acting Cartridge Fuse, 3 A, 250 VAC, 10 kA Interrupt, Cartridge Body