TLYA230PBJ62AA AB
TLYA230PBJ62AA AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
TLY-A230P-BJ62AA
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Servo Motor
Description
TL Series Servo Motor, 230V AC, Frame Size 2 = 70 mm (2.75 in.) or NEMA 23, Magnet Stack Length 30, 5000 RPM, Absolute Encoder, Battery Backed, Multi Turn, IP65 housing/ Shaft key/No shaft seal, Cables With Circulat connectors, 1 m (39.4 in.), No Brake, Standard (Metric)
Application
TL-Series
Features
low inertia
Specifications
Armature Voltage:
230V AC
Brake Option:
No Brake
Connectors:
Cables with circular connectors, 1 m (39.4in.)
Country of Origin:
CN
Enclosure:
IP65 housing/ Shaft key/No shaft seal
Factory Options:
Standard (Metric)
Feedback:
Multi-turn, 17 bit (131,072) counts/revolution, absolute, battery-backed encoder (serial protocol)
Frame:
70 mm (2.75 in.) or NEMA 23
Magnet Stack Length:
76.2mm (3.0in.) Magnet Stack Length
Mounting:
70 mm bolt circle metric flange