SV2400-5FU SMC
Product Details
Manufacturer:
SMC
Manufacturer part number:
SV2400-5FU
CBT Inventory
4
Vendor Inventory
Loading...
CBT - CINCINNATI
4
Availability:
4 in stock
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Price on Request
Description
Alternate Supplier #
Specifications
A, B Port:None
Function:4 (3 Position Exhaust Center)
Light & Surge Suppressor:U (Light & Surge Suppressor)
Manifold Block:w/o Manifold Block
Manifold Wiring:Double
Manual Override:Non-locking Push Style
Pilot:Internal Pilot
Voltage:5 (24VDC)