MPMB1304CMJ74AA AB
MPMB1304CMJ74AA AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
MPM-B1304C-MJ74AA
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Description
Bulletin MPM - Medium-Inertia Servo Motors Product, 460 V, Frame Size 130 = 130 mm (5.12 in.), 4 Magnets Stacks, 1500 RPM,Multi-turn High-resolution Encoder (absolute feedback). Keyed Shaft Extension, SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180 DegreesRotatable (Quick Connect), 24V DC Brake, IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)