ESV18BX-L PAN
Product Details
Manufacturer part number:
ESV18BX-L
Availability:
Ships in 1-2 weeks.
Brand Name
Panduit®
Type
Insulated
Description
Panduit® StrongHold™ Butt Splice, Solid/Stranded Copper Conductor, 22 to 18 AWG Conductor, 1.03 in Length, Brazed/Funnel Entry Barrel, 600 VAC, Specifications: 5/16 in L Wire Strip, 0.17 in Dia Insulation, 221 deg F, Copper, Red, TiN Coated