DNF18-250FIM-L PAN
Product Details
Manufacturer part number:
DNF18-250FIM-L
Availability:
Ships in 1-2 weeks.
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Price on Request
This product has a minimum quantity of 50
Description
Panduit® Pan-Term™ Disconnect, Loose Piece Vibration-Resistant, Series: DNF-FIM, Stranded Conductor, 22 to 18 AWG Conductor, 0.25 in W x 0.032 in THK Tab, Butted Seam/Funnel Entry Barrel, Male Terminal, 600 VAC, Specifications: 0.133 in Dia Maximum Nylon Insulation, 9/32 in L Wire Strip, Funnel Entry Barrel Configuration, 221 deg F, Brass, Red, Nickel Plated, 0.9 in L x 0.42 in W Dimensions