DNF14-250FIM-L PAN
Product Details
Manufacturer part number:
DNF14-250FIM-L
CBT Inventory
50
Vendor Inventory
Loading...
CBT - CINCINNATI
50
Availability:
50 in stock
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Price on Request
This product has a minimum quantity of 50
Type
Loose Piece Vibration-Resistant
Description
Panduit® Pan-Term™ Male Tab Disconnect, Loose Piece Vibration-Resistant, Series: DNF-FIM, 16 to 14 AWG Conductor, 0.25 x 0.032 in Tab, Butted Seam/Funnel Entry Barrel, 600 VAC, Specifications: 7.1 mm L Wire Strip, 0.16 in Dia Maximum Wire Nylon Insulation, 221 deg F, Brass, Blue, Nickel Plated, 0.9 in L x 0.42 in W x 0.27 in H Dimensions