A90SMP14 HOF
Manufacturer part number:
A90SMP14
Description
Side-Mounted Panel for Freestand with Mounting Channel, fits A=90 78x14, White, Steel
Application
Power Distribution; Corrosive Environments; Controls and Drives
Specifications
Color:White
Country of Origin:MX
Finish:Powder Coated
Fits Enclosure (Imperial):90 in
Fits Enclosure (Metric):2,286 mm
Material:Mild Steel
Modification Services:Yes
Panel Size (Imperial):78.00 x 14.00 in
Panel Size (Metric):1981 x 356 mm
Size:fits 90.06 in
Thickness (Imperial):12 ga
Thickness (Metric):2.66 mm