A72SMP14 HOF
Manufacturer part number:
A72SMP14
Description
Side-Mounted Panel for Freestand with Mounting Channel, fits A=72 60x14, White, Steel
Application
Power Distribution; Controls and Drives; Corrosive Environments
Finish:Powder Coated
Fits Enclosure (Imperial):72 in
Fits Enclosure (Metric):1,829 mm
Material:Mild Steel
Modification Services:Yes
Panel Size (Imperial):60.00 x 14.00 in
Panel Size (Metric):1524 x 356 mm
Size:fits 72.06 in
Thickness (Imperial):12 ga
Thickness (Metric):2.66 mm