A36H3612SSLP3PT HOF
Manufacturer part number:
A36H3612SSLP3PT
Description
Wallmount 3-Point Latch Type 4X, 36x36x12, Brushed, SS 304
Application
Controls and Drives; Corrosive Environments
Specifications
Color:Unpainted
Conductive Panel:A36P36G
Country of Origin:US
Data Pocket:Large
Depth:12
Finish:Brushed #4
Height:36 in
Panel Size (Imperial):33.00 x 33.00 in
Panel Size (Metric):838 x 838 mm
Protection Rating:NEMA Type 12
Size:36.00x36.00x12.00 in
Stainless Steel Panel:A36P36SS6
Stainless Steel Type:304
Steel Panel:A36P36
Thickness (Imperial):14 ga
Thickness (Metric):2 mm