A36H3612SSLP HOF
Manufacturer part number:
A36H3612SSLP
Description
Wallmount Hinged with NEMA Clamps Type 4X, 36x36x12, Brushed, SS304
Application
Corrosive Environments; Controls and Drives
Specifications
Clamp Quantity:7
Color:Unpainted
Conductive Steel Panel:A36P36G
Country of Origin:US
Data Pocket:Large
Depth:12
Finish:Brushed #4
Height:36 in
Panel Size (Imperial):33.00 x 33.00 in
Panel Size (Metric):838 x 838 mm
Protection Rating:NEMA Type 12
Size:36.00x36.00x12.00 in
Stainless Steel Panel:A36P36SS6
Stainless Steel Type:304
Steel Panel:A36P36
Thickness (Imperial):14 ga
Thickness (Metric):1.98 mm