A36H2408SSLP HOF
Manufacturer part number:
A36H2408SSLP
Availability:
Expected Leadtime 20 days
Description
Wallmount Hinged with NEMA Clamps Type 4X, 36x24x8, Brushed, SS304
Data Pocket:Large
Depth:8
Finish:Brushed #4
Height:36 in
IP Rating:IP66
Material:304 Stainless Steel
Modification Services:Yes
NEMA Rating:4X Watertight, corrosion-resistant
Panel Size (Imperial):33.00 x 21.00 in
Panel Size (Metric):838 x 533 mm
Protection Rating:NEMA Type 12
Size:36.00x24.00x8.00 in
Stainless Steel Panel:A36P24SS6
Stainless Steel Type:304
Steel Panel:A36P24
Thickness (Imperial):14 ga
Thickness (Metric):1.98 mm