A24SBASE HOF
Manufacturer part number:
A24SBASE
CBT Inventory
6
Vendor Inventory
Loading...
CBT - CINCINNATI
6
Availability:
6 in stock
Type
Pedestals
Description
Pedestal System Base with Leveling Screws, 24.00x24.00, Gray, Mild Steel
Application
Controls and Drives
Specifications
Color:Gray
Color Code:ANSI 61
Country of Origin:US
Depth (Imperial):24 in
Depth (Metric):610 mm
Finish:Powder Coated
Height (Imperial):1.12 in
Height (Metric):28 mm
Material:Mild Steel
Modification Services:Yes
Size:24.00x24.00 in
Thickness (Imperial):14 ga
Thickness (Metric):1.9 mm
Weight (Imperial):35.9 lb
Width (Imperial):24 in
Width (Metric):610 mm