872CN20NP18D4 AB
872CN20NP18D4 AB
Manufacturer part number:
872C-N20NP18-D4
Standards
C-TICK, CUL, KC, UL
Connection:
4 Pin DC Micro QD
Output:
Normally Open Sourcing
Sensing Distance:
20 mm Sensing Distance
Size:
18 mm Barrel Diameter
Voltage Rating:
DC Unshielded Extended
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Connection
Micro Quick-Disconnect (DC)
Diameter
18 mm
Output
NO
Sensing Distance
20 mm