872CM6NP12D4 AB
872CM6NP12D4 AB
Manufacturer part number:
872C-M6NP12-D4
Standards
CUL, KC, UL
Features
Standard Barrel
Specifications
Connection:
4 Pin DC Micro QD
Output:
Normally Open Sourcing
Sensing Distance:
6 mm Sensing Distance
Size:
12 mm Barrel Diameter