872CDH4NP12D4 AB
872CDH4NP12D4 AB
Manufacturer part number:
872C-DH4NP12-D4
CBT Inventory
19
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
3
CBT - SPRINGBORO
0
CBT - SIDNEY
16
Description
Inductive Prox Sensor,Nickel Brass Inductive Sensor,12 mm Barrel Diameter,DC Standard,4 mm Sensing Distance,Normally Open Sourcing,Short Barrel,4 Pin DC Micro QD,10 30V DC
Features
Short Barrel
Specifications
Connection:
4 Pin DC Micro QD
Country of Origin:
VN
Output:
Normally Open Sourcing
Sensing Distance:
4 mm Sensing Distance
Size:
12 mm Barrel Diameter
Voltage Rating:
10 to 30 VDC
Connection
Micro Quick-Disconnect (DC)
Diameter
12 mm
Sensing Distance
4 mm