872CD4NP12E2 AB
872CD4NP12E2 AB
Manufacturer part number:
872C-D4NP12-E2
CBT Inventory
0
Description
Inductive Prox Sensor,Nickel Brass Inductive Sensor,12 mm Barrel Diameter,DC Standard,4 mm Sensing Distance,Normally Open Sourcing,Standard Barrel,2 M DC PVC Cable,10 30V DC
Features
Standard Barrel
Specifications
Connection:
2 M DC PVC Cable
Country of Origin:
CZ
Output:
Normally Open Sourcing
Sensing Distance:
4 mm Sensing Distance
Size:
12 mm Barrel Diameter
Voltage Rating:
10 to 30 VDC
Connection
PVC Cable
Diameter
12 mm
Sensing Distance
4 mm