856TB24QD5C AB
856TB24QD5C AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
856T-B24QD5C
CBT Inventory
1
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - SIDNEY
1
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Mounting Base
Description
70 mm Stack Light, M12, 5 Pin Micro Connector Monting Base, 24V AC/DC, Four Circuits, Black Housing, With Cap
Application
70 mm Stack Light
Standards
Contact Rockwell Automation
Specifications
Bulletin:
856T
Cap:
with cap
Country of Origin:
AT
Enclosure:
IP66
Housing Color:
Black
Mounting:
M12 5 Pin Micro Connector
Number of Circuits:
Four Circuits
Size:
70mm
Sub Brand:
Control Tower
Voltage Rating:
24 VAC//VDC