800FPP7PN3W AB
800FPP7PN3W AB
Manufacturer part number:
800FP-P7PN3W
CBT Inventory
20
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
20
Type
22mm Pilot Light
Description
800F PB,22mm Pilot Light,Pilot Light,No Contact Block Circuit,No Contact Block Circuit,Standard,White LED,Clear,Integrated LED Module,Plastic,24V AC/DC (Incand or LED),No Contact Blocks/ Latch Only,Plastic Latch Mount,No Screw,No Monolithic Voltage,No Monolithic Power Module,Standard Pack
Standards
CCC, CE, CSA, CUL, KC, MARINE, UL
Features
Pilot Light
Specifications
Color:
Colorless
Connection:
No Contact Blocks/ Latch Only
Contact Configuration:
None
Country of Origin:
CN
Illumination Type:
White LED
Material:
Plastic
Sub Brand:
800F PB
Voltage Rating:
24 VAC//VDC
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Color
Colorless
Operator
Round Plastic
Size
22.5 mm
Type
Pilot Light
Customers who bought this item also bought
GMA-1-R BSF
MFG:
Bussmann
MFG#:
GMA-1-R
Info:
Bussmann GMA-1-R Low Breaking Small Dimension Fast Acting Fuse With Nickel Plated Brass End Caps, 1 A, 250 VAC, 35 A, 10 kA Interrupt, Cylindrical Body
excluding
shipping
Register
GMA-2-R BSF
Bussmann
GMA-2-R
Info:
Bussmann GMA-2-R Low Breaking Small Dimension Fast Acting Fuse With Nickel Plated Brass End Caps, 2 A, 250 VAC, 100 A, 10 kA Interrupt, Cylindrical Body
excluding
shipping
Register
GMA-6-R BSF
GMA-6-R
Bussmann GMA-6-R Low Breaking Small Dimension Fast Acting Fuse With Nickel Plated Brass End Caps, 6 A, 125 VAC, 10 kA Interrupt, Cylindrical Body