800FPKR21PX10 AB
800FPKR21PX10 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
800FP-KR21PX10
CBT Inventory
21
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
21
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
22mm Selector Switch
Description
800F PB,22mm Selector Switch,Keyed Selector Switch,1 N.O.,1 N.O.,LEFT,Standard,3825 Standard,No Power Module (Lamp Type),Sprg Return from Right, 2 Pos,No Power Module,Plastic,No Power Module (Voltage),Screw Contact Block,Plastic Latch Mount
Standards
KC
Features
Keyed Selector Switch
Specifications
Action:
LEFT
Actuator:
Sprg Return from Right, 2 Pos
Color:
3825 Standard
Connection:
Screw Contact Block
Contact Configuration:
1 N.O.
Country of Origin:
MUL
Illumination Type:
No Power Module
Material:
Plastic
Sub Brand:
800F PB
Voltage Rating:
No Power Module
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Legend Plates
800F34AE165 AB
MFG:
MFG#:
800F-34AE165
Info:
22mm Accessory 800F PB