1734VHSC24 AB
1734VHSC24 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
1734-VHSC24
CBT Inventory
5
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
2
CBT - SPRINGBORO
0
CBT - SIDNEY
3
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
VHSC w/ Source Output Module
Description
Counter Module,POINT I/O,Very High Speed,1 Channel 24VDC Counter,Open Style,DIN Mounted
Application
In-Cabinet
Specifications
Country of Origin:
SG
Enclosure:
None (open-style)
Frequency Rating:
250k/500k/1M Hz
Input:
1 Point
Mounting:
Din-rail
Sub Brand:
POINT I/O
Voltage Rating:
24 VDC
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Class CC Fuses
ATQR3 FER
MFG:
Mersen
MFG#:
ATQR3
Info:
Mersen Amp-Trap® 2000 SmartSpot® ATQR3 Current Limiting Low Voltage North American Time Delay Power Fuse, 3 A, 600 VAC, 200 kA Interrupt, CC Class, Cylindrical Body
excluding
shipping
Register
General Purpose Relays
700HK32Z24 AB
700-HK32Z24
Info:
24V DC GP Slim Line Relay