1606XLP15E AB
1606XLP15E AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
1606-XLP15E
CBT Inventory
1
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
1
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Power Supply
Description
Power Supply,15 W, 24V DC,No Special Function,Compact Family,Global Input Voltage
Standards
C-TICK, CE, CSA, CUL, GOST, KC, MARINE, UL
Features
No Special Function
Specifications
Country of Origin:
MUL
Output Voltage:
24V DC
Sub Brand:
Power Supply XLP
Wattage:
15 W
Resources
Spec Sheet
Customers who bought this item also bought
Class CC Fuses
ATQR2 FER
MFG:
Mersen
MFG#:
ATQR2
Info:
Mersen Amp-Trap® 2000 SmartSpot® ATQR2 Current Limiting Low Voltage North American Time Delay Power Fuse, 2 A, 600 VAC, 200 kA Interrupt, CC Class, Cylindrical Body
excluding
shipping
Register
Flange Units
136726 DOD
Dodge
Info:
F4B-SCEZ-100-PSS
excluding
shipping
Register
Class CC Fuses
ATMR6 FER
Mersen
ATMR6
Mersen Amp-Trap® ATMR6 Current Limiting Low Voltage Fast Acting Fuse, 6 A, 600 VAC/VDC, 200/100 kA, Class CC, Cylindrical Body
ATQR10 FER
ATQR10
Mersen Amp-Trap® 2000 SmartSpot® ATQR10 Current Limiting Low Voltage North American Time Delay Power Fuse, 10 A, 600 VAC, 200 kA Interrupt, CC Class, Cylindrical Body
Jaw Coupling Elements (Spiders)
L/AL099/100 SPIDER SOX LOV
Lovejoy
Lovejoy® 68514411494 Type L Solid Spider, L/AL099/100 Coupling, 2.54 in OD, 7000 rpm Max, Buna-N
Wire Marking & Systems
GP100 BRA
Brady
GP100
PAD, 15"X19",GRAY,DIMP, PERFED
Selector Switches
800FMKM21 AB
800FM-KM21
22mm Selector Switch 800F PB