140FD3CC30L AB
140FD3CC30L AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
140F-D3C-C30L
CBT Inventory
0
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Fuse Holder
Description
Application
140F Fuse Holders
Standards
CE,CSA,KC,UL
Features
Blown Fuse Indication
Specifications
Amperage Rating:
30 A
Available Auxiliary Contact:
140F-C-AFA11
Country of Origin:
MX
Short Circuit Rating:
200 kA
Sub Brand:
140F
Voltage Rating:
600 VAC
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Amperage Rating
30 A