Home / 11-CXSJL10-20-M9PLS SMC
11-CXSJL10-20-M9PLS SMC
Product Details
Manufacturer:
SMC
Manufacturer part number:
11-CXSJL10-20-M9PLS
Availability:
Ships in 2-4 days.
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Price on Request
Description
Alternate Supplier #
2211A_US
Specifications
Auto Switch:M9P--Solid State, Gen. Purpose, 3 Wire PNP, Horizontal
Bearing:L (Ball Bushing Bearing)
Bore Size:10mm
Lead Wire or Prewired Connector:L (3m)
Number:S (1 pc.)
Specification:11 (Clean Series, Vacuum Suction)
Stroke:20mm