Home / 11-CDQSXB16-15D-A93L SMC
11-CDQSXB16-15D-A93L SMC
Product Details
Manufacturer:
SMC
Manufacturer part number:
11-CDQSXB16-15D-A93L
Availability:
Ships in 2-4 days.
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Price on Request
Description
Alternate Supplier #
2166A_US
Specifications
Auto Switch:A93--Reed, DC Volt, AC Volt, LED, Horizontal
Bore:16mm
Lead Wire:L (3m)
Magnet:D (w/Auto Switch, Built-in Magnet)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Rod End:Standard (Rod End Female Thread)
Specification:11 (Vacuum Suction Type)
Stroke:15mm