100SC23EJ404C AB
100SC23EJ404C AB
Manufacturer part number:
100S-C23EJ404C
CBT Inventory
2
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
2
Type
Safety Contactor
Description
Standards
C-TICK, CCC, KC
Features
Standard Contact
Specifications
Coil Voltage:
24@50/60Hz V
Contact Configuration:
0 Normally Open Contacts And 4,4 Poles
Contact Rating:
23 A
Country of Origin:
MUL
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Coil Voltage
24V