Home / 100E38EJ00 AB
100E38EJ00 AB
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
100-E38EJ00
CBT Inventory
1
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - SIDNEY
1
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Contactor
Description
Contactor,IEC,38 A,24 60V 50 60 Hz/20 60V DC Low Consumption,3 NO Poles,0 NO 0 NC Auxiliary Contacts,Screw Terminals
Application
Contactor
Specifications
Bulletin:100
Coil Voltage:24-60V AC, 20-60V DC Low Consu
Contact Configuration:0NO 0NC
Contact Rating:38 A
Country of Origin:FR
Enclosure Type:Open
Maximum Load Current:38 A