100C30UD10 AB
100C30UD10 AB
Actual Product May Vary From Image
Product Details
Manufacturer:
Allen-Bradley
Manufacturer part number:
100-C30UD10
CBT Inventory
27
Vendor Inventory
Please login to see accurate availability
CBT - CINCINNATI
27
Price on Request
You do not meet the requirements to purchase this product. Please contact your sales person.
Add to compare list
Description
Brand Name
Allen-Bradley
Type
Contactor
Description
Contactor,30 A,110V 50 Hz / 120V 60 Hz.,AC,3 Normally Open Poles,1 NO Contacts & 0 NC Contacts,Single Pack,Load Side Coil Termination,Screw Terminals,Motor Load
Standards
C-TICK, CCC, CE, CSA, CUL, GOST, KC, UL
Specifications
Aux Contact Configuration:
1 NO Contacts & 0 NC Contacts
Coil Code:
110V 50 Hz / 120V 60 Hz.,AC
Contact Configuration:
3 Normally Open Poles
Country of Origin:
CH
Maximum Load Current:
30 A
Options:
Single Pack
Sub Brand:
IEC
Resources
Spec Sheet
Products Specifications
Brand Name
Coil Voltage
110V / 120V
Contact Configuration
1 NO
Maximum Load Current
30 A